Görüntülü Diyafon Sistemleri

Görüntülü Diyafon Sistemleri

VIDEO INTERKOM(DIAFON) SISTEMI NEDIR?
Video Interkom (Diafon) sistemleri, ses ve video sinyallerini iletmek, almak bunu bununla birlikte kapıyı açmak amacıyla tasarlanmış çift yönlü iletişim sağlayan elektronik cihazlardır.
Bu sistemler aşağıda tanımlandığı gibi villa, apartman ve sitelere çok çeşitli çözümler sunar;
Interkom (Diafon) Sistemleri: Kurulum yapılacak konumlar arasında kablo kullanabilecek bir imkan varsa, kablolu bir sistem size daha fazla lokal güvenlik sağlar ve yakin sistemlerdeki olası parazitleri ortadan kaldırır. Bu sistemlerle kullanılabilecek CCTV(4+1), Cat-5/6 gibi farklı kablo tipleri bulunmaktadır. Bir görüntülü interkom (diafon) sistemi düşünüyorsanız, kablolu bir sistem en iyi çözüm olabilir.
Villa Tipi Görüntülü Interkom (Diafon): Bu sistemler sesli, kameralı bir zil paneli ve bu zil paneli ile iletişim kurabilen bir iç monitöre sahiptir. Bazı sistemler paralel bağlantı ihtiyacından dolayı birden fazla iç monitöre sahip olabilir. Uzak mesafelerde parazit olmadan video göndermenin zorluğu ve sterilizasyonu göz önüne alındığında, çoğu sistem kablolu görüntülü diafon (villa set) sistemlerinden oluşmaktadır.
Apartman Tipi Görüntülü Interkom (Diafon): Bu tür sistemler giriş kapısında bir zil paneline veya sistem gereksinimine göre ziyaretçiyi görebilecek sayıda birden fazla zil paneline sahip olabilir. Ziyaretçi dairenin numarasını tuşlar ve arama sağlanır, ev sahibi ziyaretçinin görüntüsünü alır, dilerse çağrıyı cevaplar ve sesli iletişim sağlar, ardından kapının kilidini açmak için kilit aç düğmesine basabilir, dilerse çağrıyı sonlandırabilir.